PROGRAMA
1Título_ Xota (pertencente á "Romaría" Ballet Gallego Rey de Viana)
COREOGRAFÍA; coreografia orixinal de José Manuel Rey de Viana
MÚSICA__ Tradicional (popular)
PROFESORA: Silvia Victoria Eijo
PARTICIPA_OBRADOIRO BGRV
2º GPA: Estela Corbacho, Antía Pilar Rodríguez, Cecilia Lombardía
3º GPA/B: Nayala Fernández, Claudia González, Aroa García, Ana García.
4º GPA/B: Miguel Figueiro, Guillermo Cubillas, Sara Fernández , Uxia Cabado , Noa Roca, Antía Lema, Irea Otero, Aldara Ceide,
5º GPB: Luna Mosquera
2.Título_ Kaash
Coreografía: adaptación coreográfica da peza de Akram khan
Profesora: Silvia Victoria Eijo
Música: Nitin Sawhney
Participa: 5°GPB Luna Mosquera, Estrella Tomé, Lucía Fernández, Lucía ValcarPe, Diana Parapar, Claudia Seoane e Andrea Núñez
3. Título_ Tic tac
Coreografía: alumnado de 2ºgpb
Profesora: Reyes González
Música:Tin- Ticking
Participan: 2ºGPB: Ivana Cons, Cecilia Lombardía, Marina Lorenzo, Carlota Mella e Claudia Pradana.
4. Título_ Hoppla!
COREOGRAFÍA_ Adaptación coreográfica da peza Quatuor nº4 (1986) de Anne Teresa de Keersmaeker.
Profesoras: Carmen Candales e Ana B. Ferreiro.
MÚSICA_ Bela Bartok
BAILA_3ºGPB: Emma Cruz Blas, Ana García Prado, Silvia Marcos Santoalla, Natalia Modia Lage e Verónica Vega Gómez.
5. Título_ The Jackson Group
COREOGRAFÍA: Alumnado de 4º GPB
Profesora: Carmen Candales.
Música: The Prodigy
Baila 4º GPB: Uxía Alonso , Uxía Cabado , Aldara Ceide , Naiara Diéguez, Uxía Migueiz, Irea Otero, Uxía Otero, Noa Roca, Irene Sisto e Mateo Usera.
6. Título_ Ruido
COREOGRAFÍA: Alumnado de 5º GPB
Profesoras: Carmen Candales e Silvia Eijo
Música: Kendrick Lamar e Nathan Lanier
Baila 5º GPB: Lucía Fernández, Luna Mosquera, Andrea Núñez ,Diana Parapar, Claudia Seoane, Estrella Lijó e Lucía Valcarcel.
7. TÍTULO_ Stay
COREOGRAFÍA_ das alumnas de 3ºGPB coa supervisión das súas profesoras Carmen Candales e Ana B. Ferreiro.
O grupo de alumnas quere dedicar a interpretación de hoxe á súa compañeira Laura Illán Sastre quen, a pesar de traballar con moita ilusión na creación da peza, hoxe non pode bailar coas súas compañeiras.
MÚSICA_ Benson Boone
BAILA_3ºGPB: Emma Cruz Blas, Ana García Prado, Silvia Marcos Santoalla, Natalia Modia Lage e Verónica Vega Gómez.
8. Título_ Glass
Coreografía: Isabelle Beernaert
Música: Ludovico Einaudi
Participa: 4°GPB: Uxia Alonso, Uxía Cabado, Aldara Ceide, Naiara Diéguez, Uxía Migueiz, Irea Otero, Uxía Otero, Noa Roca, Irene Sisto e Mateo Usera.
Duración: 5,15 min
9. Título_ The Seasons Canon
Coreografía: Adaptación Seasons Canon e Angels' Atlas de Crystal Pite
Música: Max Richter
Participa: 5ºGPB e 6ºGPA-B
Parte 1: Irea Abuín , Sofía Brezmes , Guadalupe Carballo , Mateo Couce , Aldara Rodríguez , Alba Ferreiro , Estefanía López , Carla Martínez , Eva Pérez , Lucía Vázquez , Claudia Vázquez , Luna Mosquera, Estrella Tomé, Lucía Fernandez, Lucía Valcarce, Diana Parapar, Claudia Seoane, Andrea Núñez.
Parte 2:Sofía Brezmes , Mateo Couce .
Parte 3: Irea Abuín , Sofía Brezmes , Mateo Couce , Guadalupe Carballo , Carla Martínez .