FP Innova 2023 Programa da xornada
Programa da xornada
09:15 |
Acreditación de asistentes e entrega de documentación |
||
10:00 |
Sesión inaugural Referentes na Formación Profesional Amancio López Seijas - Director executivo do grupo HOTUSA Cecilia Sierra Rey - Vicepresidenta do consello de administración de UROVESA Román Rodríguez González - Conselleiro de Cultura, Educación, Formación Profesional e Universidades
|
||
Inauguración institucional Xunta de Galicia |
|||
11:30 |
Pausa-café |
||
12:00 |
Mesa redonda Formación e especialización en novos perfís profesionais no ámbito das enerxías sustentables Modera: Jesús Manuel Rodríguez Buján - Subdirector xeral de Cualificacións, Planificación e Xestión da Formación Profesional Luis Miguel Varela Cabo - Director da Asociación Galega do Hidróxeno Daniel López Durán - Responsable área de hidróxeno verde en Reganosa Nerea Lema Costa - Responsable de desenvolvemento de negocio nacional de Norvento Representante de Navantia Seanergies Roberto Bouzas Saavedra - Director General Nervion Naval Offshore
|
||
13:00 |
Mesa redonda A innovación como elemento transformador na Formación Profesional Modera: Mª Eugenia Pérez Fernández - Directora xeral Formación Profesional de Galicia Rikardo Lamadrid Intxaurraga - Director de tecnoloxía e aprendizaxes avanzados País Vasco María Ángeles Rodríguez Peralta - Directora xeral Formación Profesional de Andalucía José María Rodríguez Jiménez - Director xeral de Educación Secundaria, Formación Profesional e Réxime Especial de Madrid
|
||
14:15 |
Descanso |
||
16:30 |
Transformación dixital e intelixencia artificial |
||
Relatorio Talk & tools. Tendencias, oportunidades e sesgos en intelixencia artificial Virginia Carcedo Illera - Directora de Transformación, Excelencia e Igualdade da Fundación ONCE Carlos Iglesias Agra - CEO de Algoritmo Artificial Intelligence Carlos Santana Vega - Divulgador de intelixencia artificial Assier Arranz - Desenvolvedor de intelixencia artificial en Nvidia
|
|||
Mesa redonda Impacto da intelixencia artificial na Formación Profesional Modera: Fernando López Uceira - Director CIFP Rodolfo Ucha Piñeiro Javier Martínez Torres - Director de Intelixencia Artificial en NTT Data Francisco Javier Bellas Bouza - Catedrático Intelixencia Artificial da UDC Alejandro Pazos Sierra - Socio fundador de IKERDATA e catedrático Intelixencia Artificial da UDC
|
|||
18:30 |
Pausa-café |
||
19:00 |
Mesa redonda Retos da innovación aplicada na FP galega Modera: Cristina Lesta Íñiguez - Subdirectora Xeral Innovación Profesional e Coordinación co Sector Produtivo Marta Vázquez Guzmán - Directora Centro Galego de Innovación da Formación Profesional Eduardo Barreiros Daniel Guzmán Cima - Presidente do grupo Nove e chef do restaurante Nova Alberto Sánchez Sánchez - Director de Transformación e Innovación de Viaqua Alberto Álvarez Flores - Responsable de patentes e marcas e consultoría estratéxica Álvarez Real
|
||
20:00 |
Pechamento do Congreso |
* O programa pode sufrir modificacións