SpainSkills 2019. Participantes da delegación galega

Entre o 27 e 29 de marzo de 2019 celebrarase o campionato nacional de Formación Profesional, Spainskills 2019, organizado polo Ministerio de Educación e Formación Profesional en colaboración coas comunidades autónomas e as cidades autónomas de Ceuta e Melilla.

Galicia presenta 28 competidores que participan en 26 skills. Estes competidores son os gañadores das medallas de ouro da V edición dos Campionatos Galegos da Formación Profesional Galiciaskills 2018, celebrados en Silleda no mes de novembro do 2018.

Ademais, Galicia terá representación en dúas modaldiades de exhibición: Recepción hoteleira e Drons. Na primeira participarán Ainara Navarro Muñoz (CIFP Manuel Antonio), Noelia Veiga Domínguez (CIFP Compostela) e Paula Domínguez Muradás (CIFP Carlos Oroza), acompañadas polo titor Roi Álvarez González. Na segunda participarán David Esparis Matanza e David Rodríguez Estévez, do CIFP As Mercedes, acompañados polo titor Luis Abelleira Álvarez.

A continuación relaciónanse as exhibicións e os skills nos que Galicia participa, centro educativo, alumnado competidor e o seu profesorado titor.

Especialidade Centro educativo Alumno/a Titor/a
Atención sociosanitaria IES Lamas de Abade Iria Díaz Granja Mª Cristina Robledo Trabanco
Carpintaría IES de Salvaterra de Miño Jonathan Jose Alfaya Araujo José Luis González Álvarez
CNC Fresado IES Politécnico de Vigo David Ucha Pérez Javier Fondevila Blanco
Cociña CIFP Paseo das Pontes Víctor Paz Soage Antonio Vieira Armada
Control industrial CIFP Politécnico de Santiago Pablo Chico Segade Pablo Pérez Seoane
Deseño e animacións de xogos 3D CIFP Imaxe e Son David Alonso del Moral Mónica Parada Gandos
Deseño mecánico - CAD CIFP As Mercedes Ainhoa Torres López Alberto Pereira López
Desenvolvemento web CIFP A Carballeira - Marcos Valcárcel Iván Rodríguez Salgueiros Mª Luz Amaro Lois
Ebanistaría CIFP Someso Brais Mosquera Fuentes Benigno Rafael García Amor
Electrónica CIFP Politécnico de Santiago Miguel Messina Añón Sabino Vidal Garea
Estética IES Frei Martín Sarmiento Laura Abilleira Castro Mª Antonieta Fernández Justo
Floraría IES Plurilingüe San Rosendo Cristina Ares Rivas Mª Angeles Camino Saco
Fontanaría e calefacción CIFP As Mercedes Miguel Carballal Vizcaino Leticia Conde Castro
Instalacións eléctricas CIFP Politécnico de Santiago Esteban Romero Liñares Cristina Rey Carballo
Mecatrónica CIFP Ferrolterra
Leonardo Arturo Lonzoy Saavedra
Rafael Regueiro Carballeira
José Antonio Gómez Rodríguez
Panadaría CIFP Paseo das Pontes Yamila Sidati Novo Avelina Amado Fernández
Peiteado IES Frei Martín Sarmiento Irene Galbán Rodríguez Ana Mª Varela Pena
Pintura do automóbil CIFP As Mercedes Hugo Rigueiro Álvarez Balbino Trigo Díaz
Refrixeración e aire acondicionado CIFP As Mercedes Diego Ramil Silvosa Victor Manuel Paz Cortiñas
Reparación de carrozaría CIFP Ferrolterra Christian Docal Fernández Andrés López Chao
Servizo de restaurante e bar CIFP Manuel Antonio Andrés Salgueiro Troitiño José Ramón Garrido Cousillas
Soldadura CIFP Politécnico de Santiago Alberto Vidal Lado Ovindo Comuñas García
Tecnoloxía da moda CIFP Paseo das Pontes Yéssica Fernández Miño Mª Cruz Iglesias Viqueira
Tecnoloxía do automóbil IES As Mariñas Brais Fernández Rocha Miguel Vilela González
TIC Administración de sistemas en rede IES San Clemente Alejandro Buján Pampín Victor Manuel Martínez Taboada
Xardinaría paisaxística IES Montecelo
Adrián Darriba Bello
Alberto Martínez Garrido
Eliseo Castro Iglesias