AXUDAS LIBROS E MATERIAL

CONVOCÁRONSE AXUDAS PARA A ADQUISICIÓN DE LIBROS DE TEXTO E MATERIAL ESCOLAR DESTINADAS AO ALUMNADO MATRICULADO EN EDUCACIÓN PRIMARIA, E.S.O. E EDUACIÓN ESPECIAL EN CENTROS DOCENTES SOSTIDOS CON FONDOS PÚBLICOS PARA O CURSO ESCOLAR 2016/2017 (ORDE DO 27 DE ABRIL DE 2016)

 

PRAZO DE SOLICITUDE: ATA O 23 DE XUÑO

 

AS INSTANCIAS PARA SOLICITAR AS AXUDAS PODERÁN DESCARGARSE DO PORTAL EDUCATIVO DA XUNTA DE GALICIA, RECOLLERSE EN SECRETARÍA OU FACENDO CLICK NESTE ENLACE.

A DOCUMENTACIÓN NECESARIA A ACHEGAR VEN ESPECIFICADA NO IMPRESO DE SOLICITUDE (ANEXO I).

 

É REQUISITO INDISPENSABLE PARA OPTAR ÁS AXUDAS, DEVOLVER OS LIBROS DE TEXTO E O MATERIAL REUTILIZABLE ADQUIRIDO COAS AXUDAS OU RECIBIDO DO FONDO SOLIDARIO NO CURSO 2015/2016. QUEDA EXCLUÍDO DESTA OBRIGA O ALUMNADO DE 1º E 2º DE E. PRIMARIA.

 

ADMISIÓN ALUMNOS E ALUMNAS CURSO 2016/2017

4º EDUACIÓN INFANTIL

ADMITIDOS

LOUZAO REY, ÁLVARO

MONTES BÓVEDA, NURIA

MONTES BÓVEDA, PABLO

GARRIDO RODRÍGUEZ, ANXO

MARIÑO MÉNDEZ, YOEL

MORENO BOMPASTOR, JUAN

ÁLVAREZ ALONSO, ANXO

ÁLVAREZ ALONSO, BREIXO

MOSQUERA VALIÑAS, OLIVER

PERALES ÁLVAREZ, ADRIÁN

PERALES ÁLVAREZ, ENMA

OUTÓN HERNÁNDEZ, VÍCTOR

SANCOSMED BALSEIROS, JAVIER

FRIEDRICH DA SILVA, KELY MARINA

GARCÍA REY, JORGE

GARCÍA REY, MATEO

QUINTÁNS ANTÓN, ELOY

MAQUIEIRA GUNTÍN, AROA

RODRÍGUEZ SANTIAGO, MARCOS

ÁLVAREZ VERDEJA, LAURA

BORREGA DOMÍNGUEZ, ANTÍA

FERNÁNDEZ COUSO, NICO

REY LÓPEZ, DAVID

SOTELO GIL, ALDARA

VIDEIRA CRESPO, AINHARA

FERNÁNDEZ RODRÍGUEZ, ABRIL

PUIME MOSQUERA, SHAIMA

ROSENDO BARREIRO, RAÚL

VÁZQUEZ FERNÁNDEZ, MATEO

BUSTAMANTE TORO, LUCAS ADRIÁN

FERNÁNDEZ MONTOYA, SARAY

GARCÍA FIGUEROA, ENOL

MARTÍNEZ VÁZQUEZ, XIÁN

MARTÍNEZ COUCHEIRO, VALERIA

RODRÍGUEZ VEIGA, NAIRA

ROMANÍ TÁBOAS, ANTÍA

POSADA ROMÁN, XIÁN

MARTÍNEZ SAN MARTÍN, TEBA

OITAVÉN PÉREZ, LEIRE

RODRÍGUEZ RODEIRO, ZELTIA ANAHÍ

ALONSO VIDAL, ANXO

BAQUIANO GIRÁLDEZ, CHLOE

BAQUIANO GIRÁLDEZ, NAHIA

HERNÁNDEZ CIGES, NICOLÁS

HOYA CORREA, NAERYS

LORENZO GONZÁLEZ, SARA

MARIÑO DUARTE, EMMA

MARTÍNEZ MOREYRA, MÍA

MOSQUERA SUÁREZ, ALBA

PÉREZ LIMERES, AINARA

 

NON ADMITIDOS

RODRÍGUEZ GONZÁLEZ, XOEL

RODRÍGUEZ MARTÍNEZ, ANA

RODRÍGUEZ QUESADA, LARA

RODRÍGUEZ RODRÍGUEZ, MAI

SÁNCHEZ PORTO, ROI

SANTOS SÍO, AZAHARA

SUÁREZ PRADO, MARIO

TRAPERO CARRAMAL, ELÍAS

VÁZQUEZ SÁNCHEZ, ROQUE

BARROS, DAVI LUCAS

CALVO CARDEÑOSO, ANTÍA

DE CEA GONZÁLEZ, ALEJANDRA

FERNÁNDEZ FERNÁNDEZ, LEA

GARCÍA CEREIJO, JULIA

GÓMEZ FERNÁNDEZ, BIANCA

GONZÁLEZ IGLESIAS, XOEL

 

6º EDUCACIÓN INFANTIL

RODRÍGUEZ QUESADA, DARÍO

 

6º EDUCACIÓN PRIMARIA

 

RÍOS MONGE, IAGO

 

 

OS INTERESADOS PODEN CONSULTAR NA SECRETARÍA AS LISTAXES DEFINITIVAS COA PUNTUACIÓN DESGLOSADA.

IMPUGNACIÓN DAS LISTAXES, RECURSO DE ALZADA OU RECLAMACIÓN: ATA O VENRES 10 DE XUÑO.  ANTE O TITULAR DA XEFATURA TERRITORIAL

 

AVISO IMPORTANTE

ATENCIÓN!!!

NOVOS NÚMEROS DE TELÉFONO DO CENTRO:

SECRETARÍA: 886 120 137

FAX: 886 120 142

ANPA: 886 120 139

Avaliacións individualizadas

 

AVALIACIÓNS INDIVIDUALIZADAS DE 3º CURSO DE PRIMARIA E 

DE FINAL DE EDUCACIÓN PRIMARIA ( 6º )

 

 

A aplicación das probas da avaliación final de educación Primaria ( 6º ) realizaranse os días: 11,12 e 13 de maio.

 

A aplicación das probas da avaliaciónindividualizada de 3º curso de educación primaria realizaranse os días: 24 e 25 de maio.

 

As dúaavaliacións teñen carácter orientador e informativo para o alumnado, ás familiasao centro e á administración.

 

No noso Centro a comisión de coordinación das avaliacións individualizadas de 3º curso e de final de educación primaria ( 6º ) está formada por:

 

A directora: Eva Vázquez Señarís
xefa de estudos: Fátima Elena Hernández Baptista De Sousa
xefa do departamento de Orientación: María Hervés Eiras
Titora de 3º B: Mª Teresa Prieto Toro
Titora de 6º A: Mª Eugenia González Tabarés
 
 
Resolución que aparece no DOG e máis información para as familias, premendo no seguinte enlace: http://www.edu.xunta.es/portal/node/18816

CAMPAÑA SENSIBILIZACIÓN LINGUA DE SIGNOS

 

 

Pincha na imaxe para máis información

 

 

FROITA NO LAXEIRO

NESTA SEMANA...FROITA NOVAMENTE!!!

LARANXAS,AMORODOS,MAZÁS,

PLÁTANOS..

LISTAS PROVISIONAIS ADMITIDOS

Segundo a orde do 12 de marzo de 2013 ( DOGA 15 de marzo ) poderanse formular reclamacións ás listaxes provisionais no prazo de 5 días, contados a partir do seguinte ao da súa publicación, ante o consello escolar do Centro .

 

 Os pais / nais do alumnado que está pendente de documentación para poder baremar deberán   achegala  ata o día  VENRES 29 DE ABRIL

PREMEDE NOS ADXUNTOS DE AQUÍ ABAIXO PARA ACCEDER AOS LISTADOS DE ADMITIDOS EN PROVISIONAL DOS DIFERENTES CURSOS.

 

 

Plantando árbores

Hoxe algúns representantes de cada clase (un neno e unha nena) plantaron no xardín do colexio un acivro e unha xacaranda, para celebrar as festividades de abril: Día da Árbore, Día do Libro e o cuarto centenario da morte de Cervantes. Esperamos que medren pronto e ben.

SEMINARIO DE CONVIVENCIA

Algúns mestres do cole están a participar nun seminario de estretexias para favorecer a convivencia no centro.Neste seminario, elaboráronse diversos materiais para traballar a intelixencia emocional nas aulas. Aquí tendes algunha mostra.


Distribuir contido