PROGRAMA
Paquita. Suite Grand Pas
Música: Minkus
Nome do alumnado: 6oGPA (Eva Pérez Trigo, Estefanía López Valladares, Alba Ferreiro Díaz, Lucía Vázquez Salmón, Claudia Vázquez Salmón) e 4oGPA (Uxía Cabado, Aldara Ceide, Naiara Diéguez, Sara Fernández, Silvana Martínez, Antía Lema, Iria López, Claudia Fuentes, Lucía Varela, Irene Sisto , Noa Roca ). Miguel Figueiro Portabales e Guillermo Cubillas.
Grupo: 6oGPA e 4oGPA
Docentes: Lucía Pérez, Iris Abuín
Vals das horas (Ballet Coppélia, III act)
Música:Leo Delibes
Nome do alumnado: Nayala Fernández Blanco, Aroa García Fernández, Ana García Prado, Claudia González Méndez, Laura Illán Sastre, Silvia Marcos Santoalla, Aroa Pérez Alonso, Antía Queiruga Díez, Violeta Sánchez Gómez.
Grupo: 3oGPA
Docente: Jesús López Quiroga
Mazurca do ballet Coppelia
Música: Léo Delibes
Nome do alumnado: Elena Ballón Estar, Diana Lakshmi Botigué Andrade, Ivana Cons González, Estela Corbacho Zamisova, Clara De la Calle Meilán, Celia Díaz Alvite, Victor Díaz Alvite, Sara García Trinidad, Cecilia Lombardía, Carlota Mella González, Grace Antía Merchant Gainsford, Anna Dolor Pérez Fernández, Claudia Pradana García, Antía Pilar Rodríguez Blanco, Covadonga Vázquez Pena,
Grupo: 2oGPA
Docente: Almudena Sanlés
Variación Kitri I acto (Ballet Don Quijote)
Música: Ludwig Minkus
Coreografía: Marius Petipá
Nome do alumnado: Irea Abuín Grupo: 5GPA
Docente: María Gil
Variación Manon II acto ( Ballet Manon)
Música: Jules Massenet
Coreografía: Keneth MacMillan
Nome do alumnado: Alicia Balsa Grupo: 5GPA
Docente: María Gil
Variación Odalisca ( Ballet Corsario)
Música: Adolph Adam
Coreografía: Joseph Mazilier
Nome do alumnado: Antía Queiruga Grupo: 5GPA
Docente: María Gil
Variación do Paxaro Azul. (Ballet A Bela Durmente)
Música: Piotr Illich Tchaikovsky
Coreografía: Marius Petipá
Nome do alumnado: Marta Pita Grupo: 5GPA
Docente: María Gil
Danza española (Ballet Coppelia)
Música: Léo Delibes
Coreografía: Arthur Sain-Léon
Nome do alumnado: Andrea Rausch Grupo: 5GPA
Docente: María Gil
Entrada Myrtha ( Ballet Giselle)
Música: Adolph Adam
Coreografía: Jules Perrot e Jean Coralli
Nome do alumnado: Irma Viana
Grupo: 5GPA
Docente: María Gil
Variación Gulnara III acto ( Ballet Corsario)
Música: Adolph Adam
Coreografía: Joseph Mazilier
Nome do alumnado: Carla Rodríguez Grupo: 5GPA
Docente: María Gil
Danza Napolitana do Ballet Lago dos Cisnes
Música: P.I.Tchaikowsky
Nome do alumnado: Miguel Figueiro, Guillermo Cubillas Grupo: 4oGPA
Docente: Berta Secall
Variación Nikiya I acto (Ballet Bayadera)
Música: Ludwig Minkus
Coreografía: Marius Petipá
Nome do alumnado: Cayetana Seoane Grupo: 5GPA
Docente: María Gil
Tchaikovsky Pas de deux
Música: Piotr Illich Tchaikovsky
Coreografía: George Balanchine
Nome do alumnado: Celia Redondo Grupo: 5GPA
Docente: María Gil
Pas de Paysanne (Ballet Giselle)
Música: Adolph Adam
Coreografía: Jules Perrot e Jean Coralli
Nome do alumnado: Laura Redondo Grupo: 5GPA
Docente: María Gil
Variación Raymonda I acto ( Ballet Raymonda)
Música: Alexander Glazunov
Coreografía: Marius Petipá
Nome do alumnado: Sofía Pérez Grupo: 5GPA
Docente: María Gil
Variación IV Raymonda III acto (Ballet Raymonda)
Música: Alexander Glazunov
Nome do alumnado: Lucía Vázquez Salmón Grupo: 6oGPA
Docente: Iris Abuín
Variación Kitri III acto (Ballet Don Quixote)
Música: Ludwig Minkus
Nome do alumnado: Alba Ferreiro Díaz Grupo: 6oGPA
Docente: Iris Abuín
Variación Les sylphides (waltz do Ballet Les Sylphides)
Música: Frédéric Chopin
Nome do alumnado: Eva Pérez Trigo Grupo: 6oGPA
Docente: Iris Abuín
Variación 2 do Pas de trois do ballet Lago dos Cisnes
Música: P.I.Tchaikovsky
Nome do alumnado: Estefanía López Valladares Grupo: 6oGPA
Docente: Iris Abuín
Variación 3a sombra do Ballet Bayadère
Música: Ludwig Minkus
Nome do alumnado: Claudia Vázquez Salmón Grupo: 6oGPA
Docente: Iris Abuín
Paso a cuatro do Ballet Bayadère
Música: Ludwig Minkus
Coreografía: Marius Petipá
Nome do alumnado: Irea Abuín, Alicia Balsa, Sofía Pérez, Marta Pita, Andrea Rausch, Celia Redondo, Laura Redondo, Carla Rodríguez, Cayetana Seoane, Irma Viana
Grupo: 5GPA
Docente: María Gil
Xota da Romaría. Ballet Gallego Rey de Viana
Coreografía: fiel á dirección, coreografía e posta en escena orixinal de José Manuel Rey de Viana
Música: Tradicional (popular)
Participa: Obradoiro Ballet Gallego Rey de Viana a cargo da profesora Silvia Victoria Eijo Bailan: Estela Corbacho Zamisova, Antía Pilar Rodríguez, Cecilia Lombardía del Pino, Nayala Fernández Blanco, Laura Illán Sastre, Claudia González Méndez, Aroa García Fernández, Ana García Prado, Miguel Figueiro Portabales, Guillermo Cubillas Fernández, Sara Fernández Pérez, Uxia Cabado García, Noa Roca Cruz, Antía Lema González, Irea Otero García, Aldara Ceide Couce, Lorena Camba Roca, Luna Mosquera Catalán