LISTAXE DEFINITIVA ALUMNADO ADMITIDO CURSO 2016-2017

LISTAXE DEFINITIVA ALUMNADO ADMITIDO CURSO 2016-2017

1º ESO

 

Álvarez Barroso, Sara

Álvarez Casilla, Adanís Carolina

Álvarez Fernández, Thalía

Álvarez Iglesias, Aldara

Amorín Penido, Pedro

Anghel, Daniel George

Blanco Casal, Iván

Blanco Santaya, Uxía

Borrajo Alonso, Carla

Carcacía de la Torre, Raúl

Cid Fernández, Lorena

Conde Martínez, Eva

Corbal Capas, Nicolás

Crestar Álvarez, Ana

Cruz Atanes, Hugo

Dasilva Fírvida, Angela

Díaz Barreiro, Álvaro

Díaz Pavón, Candela

Domínguez Domínguez, Paula

Domínguez González, Lucía

Domínguez Oliveira, Jorge

Domínguez Rodríguez, Noa

Feijoo Carnero, Joel

Feijoo Gómez, Julián

Fernández Almansa, Noel

Fernández Losada, Eva

Fernández Roales, Laura

Fernández Rodríguez, Nora

Ferreiro Domínguez, María

Gallego Estévez, Clara

García Alonso, Antía

García Alonso, Vega

González Conde, Lucía

González Correa, Daniela

González Pinto, Zaira

González Rivera, Iker

González Rodríguez, Brandon

González Seara, María

Hernández Méndez, Mariana del Pilar

Hervella Rodríguez, Damián

Iglesias Duque, Salvador

Justo Gil, Sandra

Llorente Rodríguez, Lucía

López Fernández, David

Martínez García, Paula

Martínez Sousa, Dafne

Medela González, Claudia

Méndez Rodríguez, Anxo

Naranjo Estévez, Roi

Nogueira Amorín, Marya Klara

Padrón Iglesias, Abel

Pereira Montoya, Jesús

Pérez Dapoza, César

Pérez Falcones, José Miguel

Pineda Maríñez, Yaser Enmanuel

Ramos Parada, Laura

Rodríguez Álvarez, Pablo

Rodríguez Díaz, Aldara

Rodríguez González, Samuel

Rodríguez Losada, Adrián

Rodríguez Vázquez, Yeray

Ruíz Arana, Diana Carolina

Sadean, Alexandre Nicolae

Sabucedo Casas, Joel

Seoane Campos, Aldara

Suarez Rodríguez, Jorge

Teixeira Pereira, Micaela

Tesouro Sánchez, Daniela

Valdes Osorio, Martín

Valencia Boso, Miguel

Vázquez Álvarez, Javier

Vázquez Cid, Rebeca

Vázquez Iglesias, Abril

Vázquez Mosquera, Estela

Veiga Domínguez, Xiana

Villar Sánchez, Luis Miguel

Zabala Colón, Adonis Gabriel

 

3º ESO

 

Pereira González, Ana

 

 

4º ESO

 

Balbís Rodríguez, Lola

García Luaces, Kirsarys Yanilda

Pigazos Blanco, Javier

 

 

 

 

 

1º BACHARELATO

 

Cañamero Casado, Francisco Javier

Doallo Castro, Alba

Gómez Pérez, Icía

Iglesias González, Xurxo

López Prado, Sara

Medela Fernández, Yago

Melo Domínguez, María de

Pombar Fernández, Xiana

Rey Feijoo. Iria

Rey Sotelo, Sabela

Rodríguez Pérez, Sara

Vilariño Fernández, Marta

Vilariño Fernández,Paula

 

 

 

Ourense, 13 de maio de 2016

 

DATAS DE EXAMES DA TERCEIRA AVALIACIÓN

Fai clic no curso correspondente para ver as datas de exames da terceira avaliación.

1º ESO A 1º ESO B 1º ESO C 1º ESO D
2º ESO A 2º ESO B 2º ESO C  
3º ESO A 3º ESO B 3º ESO C  
4º ESO A 4º ESO B 4º ESO C  
1º BACH A 1º BACH B    
2º BACH A 2º BACH B    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Próximamente publicaránse as datas de exames da segunda avaliación.

LISTAXE PROVISIONAL DE ALUMNADO ADMITIDO

Para ver a listaxe provisional prema na seguinte ligazón:

TÍTULOS ESO E BACHARELATO

Están dispoñibles na secretaría do centro os títulos de ESO

e Bacharelato do alumnado que rematou os seus estudos

de Educación Secundaria Obrigatoria ou Bacharelato no

ano académico 2013-2014

 

 

ADMISIÓN ALUMNADO CURSO 2016/2017

Normativa aplicable proceso admisión

Solicitude Admisión alumnado curso 2016-17

 

VACANTES CURSO 2016/2017

 

Centro educativo: IES O Couto

Concello: Ourense

 

 

CURSO

VACANTES

NEAE

  ESO

15

*

2º ESO

0

 

3º ESO

16

 

4º ESO

2

 

1º BACHARELATO CeT

2

 

1º BACHARELATO HeC

15

 

2º BACHARELATO CeT

10

 

2º BACHARELATO HeC

6

 

 

 

*Do total de vacantes, reservaranse tres prazas por unidade para Alumnado con Necesidades Específicas de Apoio Educativo) 

 

 

Ourense, 29 de febreiro de 2016

PROCESO DE ESCOLARIZACIÓN 2016/2017

 

 

 

 

 

 

PROCESO DE ESCOLARIZACIÓN 2016/2017

 

 

Prazo de presentación da solicitude de admisión para o curso 2016/2017

 

1 ao 29 de marzo de 2016

 

 

Exposición listado provisional alumnado admitido e non admitido

 

22 de abril de 2016

 

 

Prazo de reclamación

 

23 ao 28 de abril de 2016

 

 

Exposición de listado definitivo de admitidos e non admitidos

 

13 de maio de 2016

 

 

Período de matrícula

 

25 de xuño ao 10 de xullo de 2017

Benvida ao IES O COUTO en Ourense

Benvidos ao IES O Couto.

Sitio web do CENTRO EDUCATIVO.

 

calendario biblioteca blogues
datas de exames horario de titorias galeria de fotos
BLOG DE ENDL  calendario setembro  libros de texto

TRAGICOMEDIA DE DON CRISTÓBAL Y LA SEÑÁ ROSITA

TRAGICOMEDIA DE DON CRISTÓBAL Y LA SEÑÁ ROSITA

En 1º A e B da ESO fixeron unha interpretación, mediante dibuxos, dos personaxes de "TRAGICOMEDIA DE DON CRISTÓBAL Y LA SEÑÁ ROSITA" de García Lorca.
Velaiquí o resultado!

CULTURA CLÁSICA

O alumnado de 3º C  de Cultura Clásica expuxo marcapáxinas con frases en latín e grego.
Esta actividade conseguiu mergullarnos en dúas linguas que non consideramos mortas, e demostrounos que poden suscitar moito interés.

BIBLIOTECA: CRIATURAS FANTÁSTICAS

 

Para ler, escribir e dibuxar, as CRIATURAS FANTÁSTICAS foron unha excusa perfecta para que o alumnado de 1º C e D da ESO deixara voar a súa imaxinación e amosara o resultado  da súa creatividade nun dos corredores do Centro.

A actividade prolongouse de outubro a novembro.

 

 

BIBLIOTECA: DEREITOS HUMANOS

 

O 10 de decembro conmemoramos no noso centro o DÍA DOS DEREITOS HUMANOS.

  A actividade feita polo alumnado de 4º (Diversificación), quixo concienciar a toda a Comunidade Educativa da importancia de respectar aos demais e de facer fronte as violacions dos dereitos individuais.

 
   
   

 

 

BIBLIOTECA: VIOLENCIA DE XÉNERO

 

O alumnado de 4º de ESO (Diversificación)  e o de 1º de ESO -C- e -D- quixeron dicir NON á violencia de xénero o 25 de novembro así:

violencia xenero1

 

 

 

EDIPO REY

"EDIPO REY"

Os nosos alumnos acudiron ao auditorio o pasado luns 11 e abril, para ver a representación da traxedia de Sófocles "Edipo Rey". Saíron encantados.

VII OLIMPÍADA DE XEOLOXÍA. FASE ESPAÑOLA Éxito de Nazaret Vázquez Vázquez

VII OLIMPÍADA DE XEOLOXÍA. FASE ESPAÑOLA

Éxito de Nazaret Vázquez Vázquez

 

    O pasado 9 de abril, desenvolveuse en Jaca (Huesca) a competición “VII Olimpíada de Xeoloxía”, fase nacional, despois de ter lugar as probas autonómicas.

     A alumna do I.E.S. “O Couto”, Nazaret Vázquez Vázquez, acadou o primeiro posto da representación ourensá e , como tal, participou na proba española, xunto con outros seis alumnos de Galicia.

     As probas tiveron varias fases (individuais e de grupos; teóricas e de campo), pasando á última os oito mellores. Esta proba tiña un formato de “concurso televisivo”, con retransmisión da mesma, e nela decidíanse os catro representantes españois na fase internacional , que se celebrará en Xapón.

   Nazaret acadou esta última fase, quedando moi preto de lograr un posto entre os catro primeiros.

  O éxito de Nazaret é extraordinariamente salientable, porque competía cos mellores alumnos de España, pero tendo en conta, ademais, que se trata dunha alumna de primeiro de bacharelato, o que supón unha grande desvantaxe coa meirande parte dos participantes, alumnos de segundo e que cursan as materias de “Xeoloxía” ou “Ciencias da Terra e do Medio Ambiente”, dun nivel académico moi superior ao da materia de “Bioloxía e Xeoloxía” que ela cursa na actualidade.

  Cómpre subliñar tamén o éxito galego. O gañador absoluto nacional foi o alumno Ángel García Pérez, do I.E.S. “Rosalía de Castro” de Santiago, e a segunda representante de Ourense (Andrea Álvarez Penín, do I.E.S. “Aquis Querquernis” de Bande) tamén pasou á fase definitiva final de oito participantes.

   Parabéns, Nazaret, e agardamos que nos volva a representar o próximo curso, e logre un novo éxito.

nazareth Nazareth2
Nazaretch4 Nazareth3

 

 

 

EXAMES DA TERCEIRA AVALIACIÓN EN 2º DE BACHARELATO

EXAMES DA TERCEIRA AVALIACIÓN

2º BACHARELATO

 

 

Distribuir contido