MODELOS DE PAPELETAS PARA AS VOTACIÓNS NO CONSELLO ESCOLAR

Adxúntanse os modelos de papeletas para exercer o dereito ao voto nas eleccións ao consello escolar desta semana.

PROCLAMACIÓN DEFINITIVA DAS CANDIDATURAS AO CONSELLO ESCOLAR

Non habendo reclamacións ás candidaturas proclamadas provisionalmente, procédese a proclamar definitivamente as seguintes candidaturas:


Polo alumnado:


Dna. Eva Carollo Brea (3º ESO A), D.Xabier Fernández García (4º ESO B), Dna. Irina González Calistro (1º BACH C), Dna. Noa Insua Amigo (3º ESO A) e D. David Pampín Vilares (3º ESO A).


 


Polas nais, pais e titores legais do alumnado:


D. Miguel Fernández Blanco, D. Eduardo Mosocoso Mato, D. Jorge Proupín Castiñeiras e Dna. Isabel Santos Martínez.


 


Polo profesorado:


D. Manuel Amor Couto, D. Antonio Mascareñas Alonso, Dna. Amabel Míguez de la Sierra e D. José Francisco Serrallé Marzoa.


 


Non procede proclamar candidaturas do persoal non docente, dado que non se presentaron.

PROCLAMACIÓN DEFINITIVA DAS CANDIDATURAS AO CONSELLO ESCOLAR

Non se tendo presentado reclamación ningunha ás candidaturas proclamadas provisionalmente, procede realizar a súa proclamación definitiva.


Polo alumnado:


Dna. Eva Carollo Brea (3º ESO A), D.Xabier Rernández García (4º ESO B), Dna. Irina González Calistro (1º BACH C), Dna. Noa Insua Amigo (3º ESO A) e D. David Pampín Vilares (3º ESO A).


 


Polas nais, pais e titores legais do alumnado:


D. Miguel Fernández Blanco, D. Eduardo Mosocoso Mato, D. Jorge Proupín Castiñeiras e Dna. Isabel Santos Martínez.


 


Polo profesorado:


D. Manuel Amor Couto, D. Antonio Mascareñas Alonso, Dna. Amabel Míguez de la Sierra e D. José Francisco Serrallé Marzoa.


 


Non procede proclamar candidaturas do persoal non docente, dado que non se presentaron.

RESULTADO DO SORTEO PARA A COMPOSICIÓN DAS MESAS ELECTORAIS (CONSELLO ESCOLAR)

O resultado do sorteo celebrado o 17 de novembro na reunión da xunta electoral foi o seguinte:


Alumnado: Titulares, Sergio Rey Sayanes e Iago Moure Álvarez; Suplentes, Tamara Adrán Naveiro e Iván Estévez Godoy.


CONSTITUCIÓN DA MESA ELECTORAL O MARTES 25 DE NOVEMBRO ÁS 8:30 HORAS EN VICEDIRECCIÓN.


O HORARIO DE VOTACIÓN DO ALUMNADO SERÁ O MARTES 25 DE NOVEMBRO DE 8:45 A 14:10 HORAS.


Nais, pais e titores legais: Titulares, Ana María Vilanova Doldán, María del Carmen Garabal Figueiras, Alejandro Rial Maroño, Eva Casais Sande; Suplentes, Natalia Meijide Castromil, María Remedios Bellas Bello, Pilar Rodríguez Feijoo, Florentino González  Mourelle.


CONSTITUCIÓN DA MESA ELECTORAL O MÉRCORES 26 DE NOVEMBRO ÁS 16:15 HORAS.


O HORARIO DE VOTACIÓN DE NAIS, PAIS E TITORES LEGAIS SERÁ O MÉRCORES 26 DE NOVEMBRO DE 16:30 A 19:30 HORAS. OS ELECTORES DEBERÁN ACUDIR PROVISTOS DE DOCUMENTO IDENTIFICATIVO (DNI, PASAPORTE, PERMISO DE CONDUCIR...).

PROCLAMACIÓN PROVISIONAL DE CANDIDATURAS PARA AS ELECCIONS AO CONSELLO ESCOLAR

Reunida a xunta electoral o 17 de novembro de 2014, e revisadas as candidaturas presentadas, foron aceptadas todas elas e procede proclamalas provisionalmente:


POLO ALUMNADO: Eva Carollo Brea (3º ESO A), Xabier Fernández García (4º ESO B), Irina González Calistro (1º BACH C), Noa Insua Amigo (3º ESO A), David Pampín Vilares (3º ESO A).


POLAS NAIS, PAIS E TITORES LEGAIS: Miguel Fernández Blanco, Eduardo Moscoso Mato, Jorge Proupín Castiñeiras e Isabel Santos Martínez.


POLO PROFESORADO: Manuel Amor Couto, Antonio Mascareñas Alonso, Amabel Míguez de la Sierra, José Francisco Serrallé Marzoa.


POLO PERSOAL NON DOCENTE: Non se presentaron candidaturas.


RECLAMACIÓNS AS CANDIDATURAS PROCLAMADAS: días 18 e 19 de novembro, na oficina do centro.

ELECCIÓNS AO CONSELLO ESCOLAR NOVEMBRO 2014

Este mes de novembro procede realizar a renovación parcial (de primeiro tipo) do noso consello escolar.

 

Resultado do sorteo para designar os membros da xunta electoral:

 Alumnado: Titular Dna. Sonia Calviño Lorenzo (B1C) Suplente Dna. María Tilves Bellas (B1A) Nais e pais: Titular D. José María López Casares Suplente D. José Cao Seoane

Persoal non docente: Titular Dna. Concepción Souto Pita, Suplente D.  Roberto Raña Rama

Profesorado: Titular D. Francisco José Díaz Rodríguez, Suplente Dna. Concepción Moure Lema

 

 O 3 DE NOVEMBRO CONSTITUISE A XUNTA ELECTORAL.

 

Na primeira reunión da xunta electoral, do 3 de novembro, foi aprobado o calendario para as eleccións ao Consello Escolar. Pódese consultar nos ficheiros adxuntos.

4 NOVEMBRO: Publicación dos censos electorais.

4-13 NOVEMBRO: Prazo de reclamación dos censos electorais (presentar instancia xeral dirixida ao presidente da xunta electoral)

10-17 NOVEMBRO: Prazo de presentación de candidaturas.

17 NOVEMBRO: Proclamación das candidaturas.

 18-19 NOVEMBRO: Prazo de reclamación ás candidaturas proclamadas.

20 NOVEMBRO: Claustro extraordinario para lectura de normativa e anuncio das candidaturas.

24 NOVEMBRO: Data de votación para o profesorado (claustro extraordinario).

25 NOVEMBRO: Data de votación para o alumnado.

26 NOVEMBRO: Data de votación para nais e pais (de 16:30 a 19:30 horas). Data de votación para o persoal non docente (de 14:00 a 14:30 horas).

27 NOVEMBRO: Proclamación de candidatos electos.

3 DECEMBRO: Data prevista para a constitución do novo Consello Escolar.

 

OS CENSOS ESTÁN DISPOÑIBLES PARA A SÚA CONSULTA NUN TABOLEIRO DA ENTRADA DO CENTRO E NA OFICINA.

 

NOS FICHEIROS ADXUNTOS ESTÁN DISPOÑIBLES AS INSTANCIAS PARA A PRESENTACIÓN DE CANDIDATURAS (SEGUNDO SECTORES)

ANIMÁDEVOS A PARTICIPAR!

Nos arquivos adxuntos pódese atopar a lexislación aplicable.

ADXUDICACION PROVISIONAL DAS PRAZAS DE BACHARELATO NA RUTA 6 DE TRANSPORTE

Pódese consultar no arquivo adxunto a relación de usuarios que obtiveron praza na adxudicación provisional.

NON SE PODE FACER USO DO TRANSPORTE ATA QUE A ADXUDICACIÓN SEXA DEFINITIVA.

ÁBRESE UN PRAZO DE 3 DÍAS LECTIVOS (1, 2 E 3 DE OUTUBRO) PARA REALIZAR ALEGACIÓNS A ESTA ADXUDICACIÓN (NA OFICINA).

A dirección

CALENDARIO ESCOLAR PROVISIONAL PARA O CURSO 2014-15.

No arquivo adxunto pódese consultar o calendario escolar provisorio para este curso 2014-15.

INICIO DO CURSO 2014-15

O vindeiro 15 de setembro, luns, primeiro día lectivo deste curso escolar 2014-15, terán lugar as acollidas e presentacións co alumnado de ESO na Sala de Usos Múltiples do centro co seguinte horario:

- 1º ESO ás 10:45

- 2º ESO ás 11:15

- 3º ESO ás 11:45

- 4º ESO ás 12:15

O alumnado da ESO permanecerá no vestíbulo onde os recollerán os seus respectivos titores para acompañalos á sala de usos múltiples.

Transporte escolar: O transporte escolar terá o día 15 un horario especial. Está prevista a chegada ao centro ás 10:45 horas e a recollida do alumnado ás 13:00.

Día 16: comezo das clases co horario habitual 8:30 a 14:10

Ademáis, este día o alumnado de Bacharelato terá a primeira reunión de contacto cos seus titores según o seguinte horario:

2º Bacharelato: 9:20

1º Bacharelato: 10:15

O alumnado de Bacharelato permanecerá no vestíbulo onde será recibido polos seus respectivos titores para acompañalos ás aulas correspondentes.

 

Horarios dos exames de setembro

No seguinte enlace tedes o calendario dos exames de setembro

Enlace

Distribuir contido