Benvida

Vista do colexio

Benvidos/as á páxina web do CEIP de Cedeira (Redondela)


O VENRES PUBLÍCASE A LISTAXE DE LIBROS DE TEXTO PARA 3º E 5º DE PRIMARIA, ASÍ A ADXUDICACIÓN DEFINITIVA DE LIBROS DO FONDO SOLIDARIO

De non xurdir ningunha novidade, o venres día 31 de xullo publicaranse as listaxes definitivas de libros de texto para 3º e 5º de primaria. E tamén a derradeira actualización dos libros concedidos para eses cursos a través do Fondo Solidario.

Lembramos que o caderno de inglés non entra no Fondo Solidario, polo que cada familia debe mercalo.

LISTAXES DEFINITIVAS DE ADXUDICACIÓN DE LIBROS DE TEXTO PARA 3º E 5º

Publícanse as listaxes definitivas de adxudicación de libros para 3º e 5º. Hai dúas diferentes: na primeira inclúense os libros de Lingua Galega, Lingua Castelá, Matemáticas e Coñecemento do Medio (que se empregará nas materias de Ciencias Sociais e Ciencias da Natureza); na segunda inclúense os libros de Relixión Católica e Lingua estranxeira (inglés).

De todas maneiras, a listaxe definitiva de libros para 3º e 5º aínda non está publicada. Seguimos á espera da resposta da Consellería de Cultura, Educación e Ordenación Universitaria á petición de cambio de libros. En canto esta se reciba, notificaremos a listaxe definitiva na páxina web.

LISTAXE 1: 3º E 5º

LISTAXE 2: 3º E 5º (RELIXIÓN CATÓLICA E INGLÉS)

(listaxes actualizadas ás 13 horas)

 

 

ANPA: Compra conxunta Libros de Texto

 

 

A ANPA comunica ás familias que decidiron voluntariamente comprar en conxunto os libros de texto, os prezos dos mesmos así como a librería seleccionada.

O arquivo está exposto tamén no taboleiro do colexio.

 

 

 

Listaxe_provisional_adxudicación libros de texto 3º e 5º

 

LISTAXE PROVISIONAL DE ALUMNOS E ALUMNAS DE 3º E 5º CON LIBROS DE TEXTO ADXUDICADOS 

É probable que haxa algunha modificación na listaxe definitiva do día 15 de xullo.

Contra esta adxudicación provisional poderá presentar reclamación por escrito na secretaría do Centro os días 8 e 9 de xullo de 10:00 a 12:00 horas.

 

 

 

 

 

 

LISTAXE DE LIBROS DE TEXTO PARA O CURSO 2015/2016

Publícase a listaxe de libros de texto para o curso 2015/2016. Os libros de 3º e 5º non son definitivos, á espera de recibir contestación á petición efectuada de cambio dos mesmos remitida á Xefatura Territorial da Consellería de Cultura, Educación e Ordenación Universitaria.

Pódese descargar facendo clic na imaxe.

Periodo de adaptación EI 2015-2016

PERIODO ADAPTACIÓN 2015-2016

(dende o 10 ata o 23 de Setembro)

 Xoves 10 Setembro (10-13 horas)

Clara Pérez Alonso

Víctor Freaza Camiña

Martina Dacosta Otero

Daniela Fernández Domínguez

Telmo Cabaleiro Vázquez

 Venres 11 Setembro (10-13 horas)

Yago Lago Vilas

Lara Bastos González

Julia Pérez Cabaleiro

Bran Gesteira Álvarez

Daniel Quintana Fernández

Luns 14 Setembro (10-13 horas)

Eva Boullosa Zubiaurre

Inés Migueles Alonso

Rita Queimaliños Estévez

Eva Méndez Mejuto

Alexandre Jaso Otero

José David Álvarez Amoedo

Martes 15 Setembro (10-13 horas)

Clara Pérez Alonso

Víctor Freaza Camiña

Martina Dacosta Otero

Daniela Fernández Domínguez

Telmo Cabaleiro Vázquez

Yago Lago Vilas

Lara Bastos González

Julia Pérez Cabaleiro

Mércores 16 Setembro (10-13 horas)

Bran Gesteira Álvarez

Daniel Quintana Fernández

Eva Boullosa Zubiaurre

Inés Migueles Alonso

Rita Queimaliños Estévez

Eva Méndez Mejuto

Alexandre Jaso Otero

José David Álvarez Amoedo

Xoves 17 Setembro (10-13 horas)

Clara Pérez Alonso

Víctor Freaza Camiña

Martina Dacosta Otero

Daniela Fernández Domínguez

Telmo Cabaleiro Vázquez

Yago Lago Vilas

Lara Bastos González

Julia Pérez Cabaleiro

Venres 18 Setembro (10-13 horas)

Bran Gesteira Álvarez

Daniel Quintana Fernández

Eva Boullosa Zubiaurre

Inés Migueles Alonso

Rita Queimaliños Estévez

Eva Méndez Mejuto

Alexandre Jaso Otero

José David Álvarez Amoedo

Días 21, 22 e 23 Setembro (10-13 horas)

TODOS

 

A PARTIR DO DÍA 24 HORARIO NORMAL

(9-14 horas)

 

 

NÚMERO PREMIADO NO SORTEO DO PORTÁTIL

Número premiado no sorteo do portátil da ANPA:

1836

LISTAXE DEFINITIVAS DO ALUMNADO ADMITIDO NO COMEDOR

ADXUDICACIÓN DEFNITIVA DE PRAZAS DO COMEDOR ESCOLAR

 

ALUMNADO QUE OBTÉN PRAZA DEFINITIVA

 

Grupo 1: Alumnado usuario do comedor escolar na actualidade

(criterio de ordenación: nenos/as que quedaron no comedor máis de 2,5

días ao mes de media, contando de xaneiro a abril. Segundo a normativa,

inclúense os irmáns dos admitidos).

                                                                      DÍAS CONCEDIDOS

 

L

M

M

X

V

CAMPO DOPAZO, LUCÍA

X

X

X

X

X

FERNÁNDEZ OTERO, BRAIS

X

X

X

X

X

FERNÁNDEZ OTERO, SIMÓN

X

X

X

X

X

BARREIRO CABALEIRO, ELENA

X

X

X

X

X

LAGO REY, HUGO

X

X

X

X

X

CAMPO DOPAZO, ANTÍA

X

X

X

X

X

RIVERA VILLAR, MARTIN

X

X

X

X

X

GONZALEZ RUBIÑÁN, LAURA

X

X

X

X

X

BARBEITO FREIRE, RAUL

X

X

X

X

X

BASTOS CASTIÑEIRAS, XANDRE

X

X

X

X

X

ALJAN OTERO, SERGIO

X

X

X

X

X

RUBIÑAN FIGUEROA, ALEX

X

X

X

X

X

ALJÁN OTERO, HUGO

X

X

X

X

X

RUBIÑAN RODRIGUEZ, IGNACIO

X

X

X

X

X

BLANCO BASTOS, NOA

X

X

X

X

X

VIDAL LOPEZ, LUCAS

X

X

X

X

X

RUBIÑAN RODRIGUEZ, ANTÓN

X

X

X

X

X

VIDAL LOPEZ, MIGUEL

X

X

X

X

X

GIL TÁBOAS, SARA

X

X

X

X

X

COLLAZO OTERO, NOA

X

X

X

X

X

COLLAZO OTERO, HANNAH

X

X

X

X

X

SANCHEZ MECKE, AITANA

X

X

X

X

X

RODRIGUEZ TABOAS, ALMA

X

X

X

X

X

PUGA GIL, CARLA

X

X

X

X

X

ORTLOFF TOJEIRO, OLAYA

X

X

X

X

X

ORTLOFF TOJEIRO, IVÁN

X

X

X

X

X

FIGUEIRIDO OUTON, PAOLA

X

X

X

X

X

GARCIA CASADO, ROBERTO

X

X

X

X

X

LAGO PEREZ, MARÍA

X

X

X

X

X

LAGO PEREZ, XURXO

X

X

X

X

X

RAIMUNDEZ ALVAREZ, MARIÑA

X

X

X

X

X

RAIMUNDEZ ALVAREZ, RUI

X

X

X

X

X

SANCHEZ OTERO, SAMUEL

X

 

 

X

 

RAIMUNDEZ ALVAREZ, XOANA

X

X

X

X

X

NAVAS DOMINGUEZ, JOEL

X

X

X

X

X

SALCEDA RICON, JORGE

X

X

X

X

X

OTERO RODRIGUEZ, DAVID

X

X

X

X

X

OTERO RODRIGUEZ, IAGO

X

X

X

X

X

SALCEDA RICON, LUCÍA

X

X

X

X

X

MARTINEZ MIGUEZ, JOEL

X

 

X

 

X

MIGUEZ CAMPOS, ADRIAN

 

X

 

X

 

GARCIA GARCIA, MELANI

X

X

X

X

X

ALONSO LEITAO, BRUNO

 

 

 

X

 

GONZALEZ CACHEDA, TEO

X

X

X

X

X

GONZALEZ CACHEDA, XAN

X

X

X

X

X

PEREZ CASAL, ALEJANDRO

X

X

X

X

X

PEREZ CASAL, HELENA

X

X

X

X

X

PEREZ VILLAR, MANUEL

X

X

X

X

X

BOULLOSA ZUBIAURRE, NAIA

X

X

X

X

X

BOULLOSA ZUBIAURRE, EVA

X

X

X

X

X

YAÑEZ GARCIA, IAGO

X

 

 

 

 

MARTINEZ RODRIGUEZ, CANDELA

X

X

X

X

X

MARTINEZ RODRIGUEZ, GABRIEL

X

X

X

X

X

ALONSO LAGO, SARA

X

 

 

 

 

RODRIGUEZ COSTAS, SARA

X

X

X

X

X

 

Grupo 2: Alumnado usuario lexítimo do transporte escolar

LAGO VILAS, IAGO

X

X

X

X

X

PÉREZ CABALEIRO, JULIA

X

X

X

X

X

RICÓN ALDROVER, NOA

X

X

X

X

X

 

Grupo 3: Alumnado por conciliación

JASO OTERO, ALEXANDRE

 ---

X

X

X

DEVESA MIGUELES, AINARA

 ---

X

 

 

X

DEVESA MIGUELES, ANDREA 

---

X

   

X

 

Grupo 4: Resto alumnado

IGLESIAS GONZÁLEZ, AINHOA

---

---

X

---

---

 

---

---

X

---

---

LIGERO LAGE, TERESA (en espera por non haber praza libre para os días solicitados)

---

   

--

 

MOURIÑO GONZÁLEZ, AINHOA

---

---

X

---

---

 

 TOTAL ALUMNADO

56

56

56

56

56

 

ALUMNADO EN ESPERA DE PRAZA

 

          DÍAS SOLICITADOS

Grupo 4: Resto alumnado

L

M

M

X

V

QUEIMALIÑOS ESTÉVEZ, RITA

 

1

 

1

 

VICENTE VAZ, GUILHERME

1

1

1

1

1

VICENTE VAZ, MARÍA

1

1

1

1

1

BARREIRO MENDEZ , CARMEN

1

 

 

1

 

BASTOS GONZÁLEZ, LARA

1

1

1

1

1

CABALEIRO VÁZQUEZ, TELMO

1

1

1

1

1

CASTELLANO VAZQUEZ, HUGO

1

1

1

1

1

CASTELLANO VAZQUEZ, TEO

1

1

1

1

1

COSTAS BRAVO, LUCAS

1

1

1

1

1

COSTAS BRAVO, SAMUEL

1

1

1

1

1

COUÑAGO ROMASANTA, GAEL

1

1

1

1

1

DUARTE RODRIGUEZ, DIEGO

1

 

 

1

 

FREAZA CAMIÑA, SILVANO

1

1

1

1

FREAZA CAMIÑA, VÍCTOR

 1

1

1

1

1

GARCIA LAMAS, NICOLAS

1

1

 

 

1

 

 

Grupo 5: Fóra de prazo.

 

L

M

M

X

V

GESTEIRA ÁLVAREZ, ALEXANDRE

1

 

1

 

1

GESTEIRA ÁLVAREZ, BRAN

1

 

1

 

1

 

ADXUDICACIÓN PROVISIONAL DE PRAZAS NO COMEDOR ESCOLAR

ALUMNADO QUE OBTÉN PRAZA PROVISIONAL

 

Grupo 1: Alumnado usuario do comedor escolar na actualidade

(criterio de ordenación: nenos/as que quedaron no comedor máis de 2,5 días ao mes de media, contando de xaneiro a abril. Segundo a normativa, inclúense os irmáns dos admitidos).

                                                                                                  DÍAS CONCEDIDOS

 

L

M

M

X

V

CAMPO DOPAZO, LUCÍA

X

X

X

X

X

FERNÁNDEZ OTERO, BRAIS

X

X

X

X

X

FERNÁNDEZ OTERO, SIMÓN

X

X

X

X

X

BARREIRO CABALEIRO, ELENA

X

X

X

X

X

LAGO REY, HUGO

X

X

X

X

X

CAMPO DOPAZO, ANTÍA

X

X

X

X

X

RIVERA VILLAR, MARTIN

X

X

X

X

X

GONZALEZ RUBIÑÁN, LAURA

X

X

X

X

X

BARBEITO FREIRE, RAUL

X

X

X

X

X

BASTOS CASTIÑEIRAS, XANDRE

X

X

X

X

X

ALJAN OTERO, SERGIO

X

X

X

X

X

RUBIÑAN FIGUEROA, ALEX

X

X

X

X

X

ALJÁN OTERO, HUGO

X

X

X

X

X

RUBIÑAN RODRIGUEZ, IGNACIO

X

X

X

X

X

BLANCO BASTOS, NOA

X

X

X

X

X

VIDAL LOPEZ, LUCAS

X

X

X

X

X

RUBIÑAN RODRIGUEZ, ANTÓN

X

X

X

X

X

VIDAL LOPEZ, MIGUEL

X

X

X

X

X

GIL TÁBOAS, SARA

X

X

X

X

X

COLLAZO OTERO, NOA

X

X

X

X

X

COLLAZO OTERO, HANNAH

X

X

X

X

X

SANCHEZ MECKE, AITANA

X

X

X

X

X

RODRIGUEZ TABOAS, ALMA

X

X

X

X

X

PUGA GIL, CARLA

X

X

X

X

X

ORTLOFF TOJEIRO, OLAYA

X

X

X

X

X

ORTLOFF TOJEIRO, IVÁN

X

X

X

X

X

FIGUEIRIDO OUTON, PAOLA

X

X

X

X

X

GARCIA CASADO, ROBERTO

X

X

X

X

X

LAGO PEREZ, MARÍA

X

X

X

X

X

LAGO PEREZ, XURXO

X

X

X

X

X

RAIMUNDEZ ALVAREZ, MARIÑA

X

X

X

X

X

RAIMUNDEZ ALVAREZ, RUI

X

X

X

X

X

SANCHEZ OTERO, SAMUEL

X

 

 

X

 

RAIMUNDEZ ALVAREZ, XOANA

X

X

X

X

X

NAVAS DOMINGUEZ, JOEL

X

X

X

X

X

SALCEDA RICON, JORGE

X

X

X

X

X

OTERO RODRIGUEZ, DAVID

X

X

X

X

X

OTERO RODRIGUEZ, IAGO

X

X

X

X

X

SALCEDA RICON, LUCÍA

X

X

X

X

X

MARTINEZ MIGUEZ, JOEL

X

 

X

 

X

MIGUEZ CAMPOS, ADRIAN

 

X

 

X

 

GARCIA GARCIA, MELANI

X

X

X

X

X

ALONSO LEITAO, BRUNO

 

 

 

X

 

GONZALEZ CACHEDA, TEO

X

X

X

X

X

GONZALEZ CACHEDA, XAN

X

X

X

X

X

PEREZ CASAL, ALEJANDRO

X

X

X

X

X

PEREZ CASAL, HELENA

X

X

X

X

X

PEREZ VILLAR, MANUEL

X

X

X

X

X

BOULLOSA ZUBIAURRE, NAIA

X

X

X

X

X

BOULLOSA ZUBIAURRE, EVA

X

X

X

X

X

YAÑEZ GARCIA, IAGO

X

 

 

 

 

MARTINEZ RODRIGUEZ, CANDELA

X

X

X

X

X

MARTINEZ RODRIGUEZ, GABRIEL

X

X

X

X

X

ALONSO LAGO, SARA

X

 

 

 

 

RODRIGUEZ COSTAS, SARA

X

X

X

X

X

 

Grupo 2: Alumnado usuario lexítimo do transporte escolar

PÉREZ CABALEIRO, JULIA

X

X

X

X

X

RICÓN ALDROVER, NOA

X

X

X

X

X

 

Grupo 3: Alumnado por conciliación

JASO OTERO, ALEXANDRE

 X

X

X

X

DEVESA MIGUELES, AINARA

 ---

X

 

 

X

DEVESA MIGUELES, ANDREA  

---

X

   

X

 

Grupo 4: Resto alumnado

IGLESIAS GONZÁLEZ, AINHOA

---

X

X

X

X

LAGO VILAS, IAGO

---

---

X

---

---

LIGERO LAGE, TERESA (en espera por non haber praza libre para os días solicitados)

---

   

--

 

MOURIÑO GONZÁLEZ, AINHOA

---

---

X

---

---

 

 TOTAL ALUMNADO

56

56

56

56

56

 

ALUMNADO EN ESPERA DE PRAZA

 

                   DÍAS SOLICITADOS

Grupo 4: Resto alumnado

L

M

M

X

V

QUEIMALIÑOS ESTÉVEZ, RITA

 

1

 

1

 

VICENTE VAZ, GUILHERME

1

1

1

1

1

VICENTE VAZ, MARÍA

1

1

1

1

1

BARREIRO MENDEZ , CARMEN

1

 

 

1

 

BASTOS GONZÁLEZ, LARA

1

1

1

1

1

CABALEIRO VÁZQUEZ, TELMO

1

1

1

1

1

CASTELLANO VAZQUEZ, HUGO

1

1

1

1

1

CASTELLANO VAZQUEZ, TEO

1

1

1

1

1

COSTAS BRAVO, LUCAS

1

1

1

1

1

COSTAS BRAVO, SAMUEL

1

1

1

1

1

COUÑAGO ROMASANTA, GAEL

1

1

1

1

1

DUARTE RODRIGUEZ, DIEGO

1

 

 

1

 

FREAZA CAMIÑA, SILVANO

1

1

1

1

FREAZA CAMIÑA, VÍCTOR

 1

1

1

1

1

GARCIA LAMAS, NICOLAS

1

1

 

 

1

Grupo 5: Fóra de prazo.

 

L

M

M

X

V

GESTEIRA ÁLVAREZ, ALEXANDRE

1

 

1

 

1

GESTEIRA ÁLVAREZ, BRAN

1

 

1

 

1

 

Alegacións: queda aberto o prazo ata o xoves día 28 de maio ás 10 horas da mañá.

 

Renuncias: se algunha familia, á vista dos días adxudicados, desexa renunciar, pode facelo por escrito ata esa mesma data.

 

Powered by Drupal - Design by artinet